Amiko mini hd265

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od jopo33 »

Mne načital bez problemou len pozor aby si tam nemal firmware na skylink lebo ti poškodi kartu.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
emo53
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.březen 2009 - 21:21

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od emo53 »

Tiež by som poprosil o radu. Dostal sa mi do ruky tento prijímač. Bol používaný na Orange sat so softom 3.1.06.
Rád ba som doň dostal iný softvér, aby som mohol využiť aj Fast scan pre Skylink. S týmto hore uvedeným softom to má len Fast scan pre Orange, čo mi je na dve veci...
Pri pokuse o nahratie softu cez USB mi vypíše: Klientsky prijímač je v inom režime, nie je možná aktualizácia SW.
Ako túto prekážku zdolať?
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od vili1 »

no cez vhodny loader by to malo ist tu na fore som videl na 8155 treba skusit
mhalac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 07.duben 2009 - 14:43

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od mhalac »

Co znamená u Amika 8155 zamknutý loader. Díky za vysvětlení
luders
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.leden 2010 - 20:45

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od luders »

Ahojte,

používam AMIKO MINI HD265 a klienta IP share protokol Cccam. Kde sa dá vypnúť požiadavka na opätovné zasielanie EMM.
Niečo ako DISABLE EMM: yes. Dostal som za toto ban.

Ďakujem vopred za radu.

Roman
Uživatelský avatar
Warder
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 653
Registrován: 05.duben 2007 - 9:32

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od Warder »

Dopredu avizujem ze nemam ziadne skusenosti s Amikami ale toto video by nepomohlo ?

------------------
Nosce te ipsum.
luders
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.leden 2010 - 20:45

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od luders »

... ďakujem za odpoveď, mne to 4 mesiace u môjho poskytovateľa fungovalo. Teraz mi zablokoval prístup z dôvodu opakovaného zasielania EMM požiadavky. Z poslaného videa ....čas 1:53 ...voľba "Emm Enable OK" má zostať šedé ? To je to vypnutie ?



Your account blocked!

Date: 2024-04-15. Reason: Violation of rule 5. Launching more than one emulator using one receiver


To avoid ban of your account due to frequent reconnections when using CCCam emulator, you need to DISABLE an option of sending EMM requests to the server in (/etc/CCcam.cfg) file. For this purpose, find and uncomment (or add) the following parameter: DISABLE EMM : yes
marecek666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 44
Registrován: 03.říjen 2012 - 12:44
satelitni prijimac: VU+ SOLO2 (OpenPLI 7)

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od marecek666 »

pre luders
áno EMM má byť vypnuté. Tieto prijímače aj tak nevedia EMM posielať na server. U vás je jasne uvedené zablokovanie z dôvodu spustenej viac ako jednej inštancie emulátora na jednom stroji čo je tiež zakázané. Stať sa to môže napríklad ak máte nastavené dve rovnaké pripojenia v jednom boxe a obe necháte bežať. Tieto prijímače však občas takto zblbnú a pripoja sa na poskytovateľa dvojmo aj keď je všetko nastavené OK, čo je pravdepodobne aj váš prípad.
luders
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.leden 2010 - 20:45

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od luders »

... ďakujem za radu "marecek666"


teraz mi prišlo od poskytovateľa následovne:
"Váš účet bol zakázaný pre pripojenie k serveru 2 prijímače alebo spustenie na 1 prijímači 2 kópie emulátorov.
Každý port servera môže mať len 1 aktívny odber, nie 2 alebo 3 !
Resetujte svoj emulátor alebo radšej použite iný emu.
Môžete v ňom mať len 2 linky. Jeden na server XXX a port 20200 a druhý link na server YYY port 20200"




- používam iba jeden príjimač, problém bude teda jeden príjimač a sú použité 2 kópie emulátorov.
Ako môžem zabrániť aby sa to neopakovalo ? Kde v mojom prímači resetujem emulátor ?
Mám skúsiť použiť miesto protoklu cccam Newcamd525 ?
- poskytovateľ mi dal v mojom prímači prístupy na dva servery pod jedným účtom. Jeden je hlavný a druhý záložný. Mám z nich pre istotu jeden vypnúť ?


Mám v tom zmätok tak prepáčte za možno hlúpe otázky. Možno vaše rady pomôžu aj iným.


Thx

Roman
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od mmiriboy »

A neskúšal si náhodou napr. nahrávať nejaký program a ďalší pozerať??? Keď ti zablokovali share účet?
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
fuxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 28.březen 2006 - 14:15

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od fuxo »

Niekedy spôsobí zablokovanie rýchle prepínanie programov.
Uživatelský avatar
xdukef
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 07.prosinec 2018 - 17:56
satelitni prijimac: Marusys VU+uno
Bydliště: Valaská Belá
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od xdukef »

@luders: Osobne som s Amikami doteraz nemal žiaden problém, sú to pre bežného kukača skvelé stroje za primeranú cenu a nikdy som nemal so share problémy. Pri sharingu je treba mať EMM vypnuté (tá gulička vľavo pri položke EMM Enable musí byť šedá) a ako písal fuxo, aj rýchle prepínanie kanálov môže byť dôvodom na ban. Ono poskytovatelia môžu mať obmedznie počtu požiadaviek ECM za jednotku času a pri rýchlom prepínaní, keď pri každom prepnutí odíde na server ECM požiadavka môže toto poskytovateľ považovať za porušenie jeho podmienok používania služby. Napr. pozeranie jedného programu a nahrávanie iného je už dvojnásobok požiadaviek za jednotku času. Treba sa informovať u poskytovateľa na tieto veci, aby v budúcnosti nedošlo k podobným problémom. Pokiaľ od neho máš dva linky, pre istotu nechaj aktívny len ten hlavný (gulička pri Active Server bude zelená), príp. sa ho na toto tiež spýtaj. No a protokol treba použiť ten, ktorý Ti poskytivateľ zadal.
luders
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.leden 2010 - 20:45

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od luders »

to: xdukef

ďakujem za radu. Po odblokovaní už všetko ide pri nastavení ako som mal pôvodne. Tak budem sledovať ako sa to bude chovať. Zatiaľ bez chýb.



Teraz som pozeral loginy bratovho prijímača (iný login ako mám ja). Ten tam má chybu že má pripojenie na main server a na backup server vždy pod iným IP ! Určite používa iba jeden prístroj AMIKO Mini HD265. A určite sa nehrabal v nastavení IPsharing. Ide mu to zatiaľ. Len prístup na back server má bloknutý.

Tak tu tiež netuším kde je chyba.






"Attention! Found errors connecting to one of the servers!

Simultaneous connections from different IP addresses were detected."



For unknown reason, your receiver has sent requests to the main and backup server from different IP addresses. Most probably that your provider has changed your external IP address without breaking old IP connections to one of the servers.

This is NOT VIOLATION OF RULES

However, we recommend you to be sure that no connections are recorded from other locations but from your receiver only!

If you notice regular CS interruptions, please keep your eye at the connection history (statistics). If you detected connections from other country's IP or from suspicious IP addresses of other provider, the most probable reason is that your receiver has been hacked and connection data stolen. In this case, immediately contact billing administration.

Please be noted that user bears responsibility for keeping login and password safe and connection using more than one receiver is punished by account termination.
Uživatelský avatar
xdukef
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 07.prosinec 2018 - 17:56
satelitni prijimac: Marusys VU+uno
Bydliště: Valaská Belá
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od xdukef »

@luders: Ide o to, ako brat má pozapájaný doma internet. Ono to vie byť celkom veda, poriadne nastaviť domácu sieť. Problém ale môže byť aj v samotnom internetovom provájdrovi. Ono totižto bežne užívateľom nesprístupňujú verejnú dynamickú IP, ale schováva ich do svojej internej siete a halda ľudí potom vystupuje na internete pod tou istou verejnou IP, ktorá sa môže kedykoľvek meniť. Pri bežnom používaní internetu bežnými konzumentámi a lamami to problém nie je, ale problém to môže byť pri špecifickom používaní. Môže byť, že jedna požiadavka napr. na noťasi príde na webový (alebo hocijaký iný) server z jednej verejnej IP, ale následne z mobilu pripojenom na tej istej domácej sieti príde požiadavka z inej verejnej IP. No a to je v Tvojom prípade problém.

Provájder môže za jednorázový poplatok sprístupniť verejnú dynamickú IP (takto to mám aj ja a tá istá IP mi kľudne vydrží aj dva mesiace, samozrejme musím byť stále na neho pripojený, po vypnutí rútra provájder pridelí inú IP), alebo statickú verejnú IP, ktorá je (býva) spoplatenená mesačne a nie málo, čo je ale aj úplne zbytočné, ale bola by istota v nemennej verejnej IP. Sú ale aj provájdri, ktorí túto možnosť vôbec neponúkajú, sú to hlavne tí lokálni, čo ťahajú po dedinách wifiny a tak a takým sa radšej (resp. určite) vyhnúť.
luders
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 18.leden 2010 - 20:45

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od luders »

@xdukef

ďakujem za Váš čas pri objasnení možného problému.

Čo sa týka nastavenia domácej siete. Tak konektor na lan pripojenie zo steny od provaidera je napojený do môjho routeru. Odtiaľ priamo lan káblom rovno do sat. pijíímača. Žiadne opakovače, switche, ine routery nie sú v ceste.


Čo sa týka providera internetu v panelákovom dome nemám dosah. Spravuje to správca domu.
Budem to sledovať poprípade skúsim použiť prihlasovacie údaje brata u seba doma (rodinný dom, iný poskytovateľ internetu), samozrejme pri vypnutí bratovho sat.recievera a až na následujúci deň.

ešte raz ďakujem za rady.

Roman
Uživatelský avatar
xdukef
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 07.prosinec 2018 - 17:56
satelitni prijimac: Marusys VU+uno
Bydliště: Valaská Belá
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko mini hd265

Příspěvek od xdukef »

@luders: nie je rúter ako rúter, ale predpokladám, že rúter správne prekladá adresy do IP rozsahu lokálnej siete. Pokiaľ toto funguje korektne, problém vidím už len v provájdrovi. Nehovorím, že poskytuje nekvalitný internet, ale jeho parametre môžu byť v istých aspektoch nevyhovujúce. Ono sieťarina je celkom veda a koľkokrát to vie potrápiť.

S tými bratovými prihlasovacími údajmi radšej opatrne, aby nedošlo k banu.

A nie je zač.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“