Ariva 202E - Hláška ASH

Diskusia k prijímačom Airiva 102 , 202

Moderátor: marecek29

wir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 18.prosinec 2011 - 16:49

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od wir »

[cau mam arivu202 a dnes sa mi objavilo hlaska ash skusil som to flesnut cez rs kabel co som mal pre dreambox a pise mi to hlasku Initialize STB sdram is failed co stm mozem spravit dik
chvalina2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 22.březen 2007 - 7:48
Bydliště: Kutná Hora

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od chvalina2 »

wir píše:[cau mam arivu202 a dnes sa mi objavilo hlaska ash skusil som to flesnut cez rs kabel co som mal pre dreambox a pise mi to hlasku Initialize STB sdram is failed co stm mozem spravit dik
zaškrtl si Include bootloader?
a máš nastavenou rychlost 115200 ?
+KAON MEDIA HD+Octagon SF8008 Mini 4K UHD E2 + motor + Tesla mini
wir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 18.prosinec 2011 - 16:49

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od wir »

mam zaskrtnutu a mam aj rychlost nastavenu
zaškrtl si Include bootloader
a máš nastavenou rychlost 115200 ?[/quote]
wir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 18.prosinec 2011 - 16:49

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od wir »

tak co kluci mam vsetko podla navodu a nic stale ked zapnem vzadu prstroj hned hlaska stb sdram failed skusil som uz aj in komp a stim tiez to iste mam nastavene com 1 na 115200 a aj stb mam taktiez nastavene a zaskrtle uz sa trapim 4hod a stale nic dik
chvalina2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 22.březen 2007 - 7:48
Bydliště: Kutná Hora

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od chvalina2 »

nejdřív spustíš nahrávánání do stb a pak teprve zapneš stb
+KAON MEDIA HD+Octagon SF8008 Mini 4K UHD E2 + motor + Tesla mini
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od gusto1 »

Zdravim mam podobny problem.
Ariva 102E zacal z nicoho nic pri starte vypisovat ASH.
Skusil som postup podla http://ss2.webz.cz/ariva_upgrade_rs232.htm ale neviem ci STB EROM Upgrade je ten isty pre rozne arivy, alebo musi byt konkretny na ten ktory typ 102,202 atd ...
Pouzil som ten z webu STB EROM Upgrade 2.0.0.c prepojil som box kablom, nastavil port, bautrate atd ... podla navodu.
Ked sa objavi Synchronizing STBs... Please reset target! zapnem box a objavi sa done.
A asi po 10 sek naskoci hlaska

Kód: Vybrat vše

Set stb memory error.
Click "back" to try again
Skusil som potom stiahnut toto http://www.ferguson-digital.eu/en/downl ... grade.zip/ ale avast mi hlasi virus (vypnem AV a stiahnem) ale aj tak sa neda spustit exe (stale vypise "chyba pri vykonavani programu")
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od gusto1 »

Pre Robura
Kedze sa ti neda poslat SS posielam ti reakciu na SS
stale mi to nefunguje, pouzil som ArivaUpgrade.551 ale aj ArivaUpgrade_100E_100_200 ale pri kazdom som dopadol, tak ako som pisal vo fore, spojenie vypise "done" a po cca 5 sekundach

Kód: Vybrat vše

Set stb memory error.
Click "back" to try again
A dalej sa neviem pohnut.
FW som skusal oficialny A102E_20140812_V1.26B5.abs
dakota
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 06.červenec 2010 - 12:33

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od dakota »

Ahojte zkouším oživit arrivu 102e přes com port 232 vše proběhne do 100% pak ještě restart,ale ariva nic na displeji je 57r7 a nic nevíte co s tím když upgrade proběhne?Děkuji moc
Vu + Duo VTI 15.0.1HD Glass 17.v:2,47 HDD Samsung 1Tera

motor DM 3800 Amiko 75E-45W

Oscam Ymod 18T50
LNB Black ultra single
Oscam 11213
rikous
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 29.listopad 2014 - 19:24

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od rikous »

Ahoj lidi Moje Ariva hlásí ASH může mě někdo pomoci přes TemW. ? Díky rikous@seznam.cz
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od gusto1 »

Vsetko je v tomto vlakne popisane ako postupovat.
Ja som postupoval presne podla navodu, ale bohuzial to nefungovalo (vid vyssie moje prispevky).
Ten moj box uz zapadol prachom, az ma dnes robur nakopol, aby som si este raz pozrel navody, tak som box oprasil a skusil to znovu. Samozrejme mi to vypisovalo tu istu hlasku co predtym. V navode bolo zopar poznamok (skusit iny port, inu rychlost a pod.) prip. skusit iny PC. A iny PC som skusil az dnes a konecne sa mi to podarilo.

Cez teamviewer (inak revis tu o teamview... pisal, ze je to dost zvlastny soft, zrejme s backdoorom (ja osobne ho nepouzivam (skor pouzivam vzdialenu plochu v google chrome))), ti tazko niekto pomoze, pretoze dolezite je mat spravny kabel nullmodem (RS 232 port (alebo redukciu na USB)) prepojit ho z boxom a postupovat podla navodu. Predpokladam, ze citat vies, takze ak sa niekto pripoji k tebe na vzdialenu plochu, tak neurobi nic ine, len zopar klikov ktore vies urobit aj sam.
fdriver
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 25.říjen 2008 - 1:36

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od fdriver »

Ja len pre doplnenie info o flashovani cez RS232, kedze to som sa pri poslednych pokusoch riadno potrapil a problem bol v 64bit windowse, podelim sa o skusenosti ...


Pouzivam redukciu (USB/RS232), k nej pripojeny krizeny seriovy kabel. Odskusane mam ze redukcia nefunguje spravne pod 64bit Windows. Teda naistalovana, funkcna sa tvari, a neflashnem. Pod windows7 32 bit ziaden problem.

Takze ak nefunguje flash a pouzivate redukciu, pozrite aky mate windows (kto ma este XP, tam je to v pohode, lebo 64bit XP sa v podstate ani nepouzivali) kto ma vyssie, treba hladat aku verziu ma. V zasade kto ma RAM 4GB a viac, uz ma pravdepodobne 64bit. windows.

Tento problem nemusia mat vsetky redukcie, ale stoji to za vyskusanie, ked sa nedari ...
peta3333
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 08.červen 2006 - 22:10

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od peta3333 »

Ahoj všem .

Mám velký problém. Do arivy E202 se mi pomocí USB updatu podařilo nahrát firmware pro arivu 200. Po aktualizaci se ariva restartovala a na displeji svítilo pouze menu. Pokusil jsem se o update přes R232 kabel. Kdy po prvním připojení a nějaké chybové hlášce přestal svítit i displej. Nyní když se pomocí programu ariva 3606 eromupgrade pokouším o aktualizaci tak mi to hlásí chybu Set stb memory error. Postup který dělám je následovný - ve správci zařízení jsem zvolil u portu com1 i portu com2 přenosovou rychlost 115200. Propojil jsem přijímač s pc pomocí kabelu RS232 (kabel by měl být v pořádku, už jsem na něm kdysi flashoval arivu F6600). Po spuštění programu ariva 3606 eromuprgrade zvolím port com1 nebo com2 a dále vyberu aktuální firmware nebo i starší oficiální firmware, zaškrtnu include bootloader a dám next. Nyní zapnu arivu a systém stále nic nedělá, jakmile arivu vypnu ta to u řádku synchronizing stbs napíše done, jakmile však arivu znovu zapnu objedví se hláka Set stb memory error a díky tomu nelze firmware nahrát. Zkoušel jsem i program ariva update logo a ten zas hlásí chybu target not connect or target is error status.

Už jsem vyzkoušel všechny možnosti a rady, které jsem zde na fóru našel nic nepomohlo.

Je ještě nějaká šance jak arivu oživit ?

Program teamviewer mám, takže není problém, kdyby se někdo chtěl připojit na dálku.

Není to můj přijímač a o to mě to mrzí víc.

Všechny moc prosím o pomoc.

Děkuji
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od gusto1 »

Ja som pouzival dobry kabel a nefungovalo mi to. Skusal som:
Notebook s win xp ma fyzicky rs232 -- nefungovalo
PC starsie s win xp, tiez ma fyzicky rs232 -- nefungovalo
Stary NTB asi 15rocny PII 433MHz s win 98 -- flash prebehol uspesne
peta3333
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 08.červen 2006 - 22:10

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od peta3333 »

tak nakonec se mi problém podařilo vyřešit. Našel jsem doma ještě jiný rs232 kabel a s ním se to chytlo. Moc děkuju za reakci.
majklovacz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 18.červenec 2010 - 14:21

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od majklovacz »

Pokouším se oživit Arivu 202E, starší PC WinXP, kabel rs232. Upgrade proběhne OK. Ariva běží. Zkusím ji několikrát vypnout a zase zapnout tlačítkem a po cca 5-ti pokusech zase skočí hláška ASH. Zkoušel jsem to již 2x a zdálo se, že je to ok, první den běžela a druhý den po zapnutí zase ASH. Fw. A202E 20150324 V1.27B3 . Pak poslední patch fw. se settingem od lososa.
Zgemma H9 Combo, Openpli 8.3, Wave Frontier Toroidal 90
Uživatelský avatar
kynolog07
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.duben 2009 - 16:13
satelitni prijimac: Různé
Bydliště: okolo Prostějova

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od kynolog07 »

Stoprocentně kondenzátory ve zdroji. Po nějaké době, cca 3 a více let je to celkem běžná chyba Ariv. Takto jsem již opravoval několik Ariv - a vždy úspěšně.
„Rozum má své meze, ale omezenost je neomezená.“
majklovacz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 18.červenec 2010 - 14:21

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od majklovacz »

kynolog07 píše:Stoprocentně kondenzátory ve zdroji. Po nějaké době, cca 3 a více let je to celkem běžná chyba Ariv. Takto jsem již opravoval několik Ariv - a vždy úspěšně.
Ok, zkusím vyměnit. Díky.
Zgemma H9 Combo, Openpli 8.3, Wave Frontier Toroidal 90
Uživatelský avatar
prcekee
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 26.prosinec 2011 - 13:26
satelitni prijimac: Ariva 202e*

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od prcekee »

Das tu foto s oznacenim ktery pripadne hodnoty toho noveho kondiku?

reaguji z mobilu pres tapatalk
Ariva 202e* ale su lama
Uživatelský avatar
kynolog07
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 22.duben 2009 - 16:13
satelitni prijimac: Různé
Bydliště: okolo Prostějova

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od kynolog07 »

Zrovna nemám k dospozici žádnou Arivu. Ale skoro vždy jsou to ty označené kondíky. Ani je neměřím a vyměním je všechny. Bohužel, hodnoty si nepamatuji, budeš je muset vyčíst z tvého přijímače. A můžeš dát i vyšší kapacity, jenom to prospěje. Všimni si, jak některá "místa" zejí prázdnotou - asi úspora pár kaček.
„Rozum má své meze, ale omezenost je neomezená.“
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ariva 202E - Hláška ASH

Příspěvek od Wozi »

Přátelé, poradíte kde pořídit ,,funkční,, kabel na propojení Arivy 202E s noťasem (win10).... rs232 (samec) a druhý konec usb? Nebo by někdo zapůjčil? Nebo zkusil arivu oživit, postupy a vše kolem mám v malíku jen ten správný kabel se nedařil sehnat :cry:
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
Odpovědět

Zpět na „Diskuse- Ariva 102, 202“