by BextrH

Moderátoři: EnoSat, mtester270, misanov

Odpovědět
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 509
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi. :!:
Chtěl bych ještě zkusit přeházet pořadí serverů, mohlo by to pomoct ve stabilitě.
Do té doby než se k tomu dostanu. Dám vám jeden dobrý tip.
Pokud by se to někomu kousalo :!:
:idea: Dnes jsem zkusil, tam kde se dává stažení všech serverů, jsou tam i jednotlivě.
Dal jsem stáhnout samotný ...Journalsat a od té doby, celý den klid.
Ani jeden zásek. Třeba to někomu pomůže.
Možná zítra zkusim upravit ZOOM.
Hezký večer.
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 509
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Vím, že jsem sliboval že na to mrknu a udělám nějaké překopání pořadí serverů.
Ale popravdě jsem neměl moc čas, matlání chlebíčků, lítání kolem dětí atd.
Na druhou stranu, musím říct, že se mě za ten den, obraz ani jednou neseknul.
Jak jsem to ráno píchnul do elektriky a najelo to i se stažením, tak to celej den jede, jak z praku.
Takže bych to zatím asi tak nějak nechal.
Závěrem. Oslavte příchod Nového roku, moc se neož... neopijte a nepřež... nepřejezte.
A po Novém roce, zas třeba někdy někde, nebo zde, naschledanou.
:beer: :wav:
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 509
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Jak šel čas, chystal jsem se Vám toho spoustu říct, ale asi to nechám tak, jak to je. Důležité je,
že jsou všichni v pořádku. Doufám že i u Vás. Takže co tu mám. Popravdě nemám v poslední době moc čas,
protože jsem buď v práci nebo dělám kolem baráku. Ale ... po asi dvou týdnech provozu kanálů bez jediného záseku se to dnes ráno
a asi předevčírem v noci po 23 hodině, začalo brutálně kousat a nic nepomáhalo. Napadla mě myšlenka kterou jsem měl dlouho v hlavě.
Těch serverů už nemáme moc a občas makají dobře, jindy naopak škodí a koušou se. A ten náš CAM nedokáže vyhodnotit, co mu nedělá dobře.
Proto jsem to rozhodnutí dal do rukou nám. Spíš hlavně tu možnost něco změnit. Vytvořil jsem funkci (ROTACE)
Nečekejte od toho scify funkci která by třídila servery a testovala a filtrovala atd. I když se mě to taky v hlavě rýsuje.
Tato funkce, (když už máte stažené všechny servery!) tak jí použijete a ona všechny stažené servery zálohuje jako soubor ...ROTACE.cfg
Z něj se pak vezme první 4 servery a ty uloží zpět do ...CCcam.cfg a převde je pro Oscam,Ncam atd. a provede restart.
To vše v mžiku. A tyto čtyři použité servery v uloženém souboru ROTACE.cfg přemístí z vrchu, úplně na konec dolů.
Pak sledujete obraz. Když sekání přestane, nic neděláte a koukáte se. Když sekání pokračuje, použijete funkci (ROTACE) znovu.
A zase se použijí první 4 servery z vrchu a přemístí se dolů na konec. Mě osobně tato funkce hodně pomohla.
Vždy když vám zvednu pokličku u hrnce a vše ukážu, ztratí ta funkce sílu a vážnost. A řeknete si ...taková jednoduchá blbost.
To by vymyslel i soused Franta u sekání zahrady. Ano, taky jsem z vesnice.
Ale v jednoduchosti je síla a krása. Třeba někdy dojdu do fáze, že si ten plugin bude toto dělat vše sám podle potřeby, ale zatím
to rozhodnutí nechám v našich rukách. O to spolehlivější to bude.
V podstatě by stačilo, všechny servery které tam jsou jednotlivě opravit, všechny nefunkční vyhodit a dát tam jen ty aktuálně funkční.
Ale na tom bych nechal týden. Ty časy už jsou pryč, když jsem se do takové akce vrhnul a nekoukal na to, co je za den a kolik je hodin.
Řekl bych že Vám tato funkce (ROTACE) hodně pomůže. (ROTACI použijte až po stažení všech serverů)
Mějte se a zas třeba někdy ..Ahoj
:poklona:

Aktualizujte ...ZOOM
ps. v pluginu ...Stream Hunter jsem na rubriky Sktonline a Prehrajto udělal náhledy filmů.
zatím jen na tyto. Aktualizujte ... Stream Hunter v ZOOMU zrychlená volba ....zmáčknout (8) a (1)

ps. funkce ROTACE by šla i nastavit na libovolné tlačítko na dálkovém ovladači. (ROTACE.sh)
Stejně jako lze stáhnout všechny servery když máte nastaveno na nějaké tlačítko skript (BUTTON.sh)
rotace.jpg
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

Po funkci ROTACE zmizí všechny stažené servery a zůstanou jen moje vlastní z OscamDATAx.cfg a ty stejně nerotují.
Mám Octagon SF8008, Openatv 6.4
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 509
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Netuším proč by ti to nemělo jít. Napadá mě jedině, že nedodržíš postup.
Nejprce! ...Dát stáhnout všechny servery. Neviditelně nebo viditelně, to je jedno.
Počkat až se objeví informace o tom že bylo stahování dokončeno!!
Můžeš pak použít i funkci ...zobrazit aktuálně používané cfg.
Mělo by se ti zobrazit něco přes 20 řádků serverů.
Použiješ tu ROTACI. Ta ti rovnou vypíše které první 4 servery ti uloží a převede.
...zobrazit aktuálně používané cfg. by ti měla pak zobrazit ty 4 servery. Je to dobrá pomůcka, používejte to.
A na ty by ti to pak mělo naběhnout, zároveň se přemístí na konec seznamu v záloze ROTACE.cfg
V CCcam.cfg budou ty 4 servery. Po zmáčknutí rotace tam naskočí (jiné) 4 ze zálohy. A tak stále dokola, dokud nejde obraz bez sekání. Jediné co mě napadá za chybu, je že ten DATAX někdy dělal jeden prázdný řádek.
Nebo je možné že tvůj přístroj nemá jeden z příkazů které jsou použity v té funkci, ale to asi ne.
Udělej na test to, že ten soubor DATAX kde máš své servery, zkus vypráznit, ale tak aby tam nebyl ani jeden řádek, ani prázdný řádek. A vše vyzkoušej. Stáhnout všechny servery a pak ROTACi. Všechny soubory o kterých zde píšu nalezneš v /etc/ ROTACE.cfg CCcam.cfg DATAX.cfg
Jinak ta ROTACE, neberte to jako scify, jen to má ten název, jako odlišovací pomůcku od jiných funkcí.
Ty servery které se stáhnou, stažením všech v podstatě jen tato funkce protáčí dokola své pořadí ...jakoby rotace, jen manuálně. Ne automaticky.
Jen se vždy použijí pouze 4 servery. Pak další 4. A tak stále dokola.
U mě funkce funguje na AZBOXu i na Octagonu ATV6.4 python 2.7!!!
Vyzkoušej a dej vědět. Včera večer se mě to začlo sekat. Tak jsem použil tu rotaci a na první 4 servery OK.
Po asi dvou hodinách se zasekl obraz, tak jsem zase zmáčknul rotaci a zase pak OK.
Je to jen pomůcka, která nám má pomoc v situacích, když se to začne sekat jako blázen a člověk neví co stím a má chuť to prohodit oknem. Manželka nadává, děti brečí, všichni nas...aný ...znáte to ](*,)
Toto by mělo tuto situaci pomoc rychle a elegantně vyřešit, aniž by se stihlo otevřít okno se satelitem v ruce :)
...zkus a dej vědět
ne2dd
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.únor 2008 - 17:06
satelitni prijimac: ab cryptobox 752

Re: by BextrH

Příspěvek od ne2dd »

Omlouvám se, chodí to. Mám totíž v souboru OscamDatax.cfg kromě placených serverů i nastavení čteček pro Cryptovorks a Irdeto a kvůli tomu jsem si musel upravit soubory conv.sh, conv1.sh a conv2.sh. Vždy po aktualizaci Zoomu je tam překopíruji a vše je funkční. Zapomněl jsem to kopírování.
Ještě jednou se omlouvám...
Golden Interstar, Golden Media 9080,Formuler 4 Combo, AB Cryptobox 752, Octagon SF8008
Uživatelský avatar
BextrH
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 509
Registrován: 24.červen 2007 - 14:29
satelitni prijimac: IP BOX 250S AZ BOX HDElite
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: by BextrH

Příspěvek od BextrH »

Není zač. Jsem rád že to funguje.
Hlavně doufám že ti to nějak pomůže.
Odpovědět

Zpět na „Plugins“