Sekanie obrazu - pomoc

Diskusia a download pre ABCryptobox 600HD , 600HD mini, 650 HD, 650 HDC ,652 HD Combo
Odpovědět
JaBa1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 07.listopad 2021 - 11:39

Sekanie obrazu - pomoc

Příspěvek od JaBa1 »

Dobrý deň,
chcel by som vás požiadať o radu nakoľko neviem ani len prísť na to, kde môže byť chyba v celom procese.
Mám Skylink kartu a zároveň som dostal od známeho údaje klienta pre prihlasovanie na sharing server, že pokiaľ pôjdem s kartou na chatu, doma aby mohli pozerať tv.

Doma mám prijímač AB Cryptobox 650 HD a Openbox S3 mini HD. Na chate mám AB Cryptobox 350HD. Na všetkých pravideľne upgradujem fw z tohto fóra. Klient prístup je CCCAM.

Problém je, že pokiaľ pozerám kdekoľvek s kartou, všetko šlape dobre.
Akonáhle pozerám cez sharing, každých 10-20 sekúnd mi zamrzne obraz, po sekunde sa znova rozbehne.
Nie som si istý internetom a jeho kvalitou, tak som skúsil cez mobilný internet a mrznutie sa malinko zlapšilo ale obraz seká tiež aj keď pomenej.

Na streche som vymenil aj LNB spolu s diseqc prepínačom, nakoľko už mali aj 7 rokov a myslel som si, že sú už vadné.

Na displeji set-top boxu sa pri zamrznuzí zníži ukazovateľ Quality na 0 a po nabehnutí znova vyletí skoro na 100%.

Už naozaj neviem ako vyriešiť môj problém preto som si prišiel po radu sem. Nejde mi o ilegálne pozeranie, no kvôli občasnému výletu na chatu sa mi nechce kupovať druhá karta. V prípade ak by bolo potrebné viem cez PM poskytnúť prihlasovacie údaje klienta na otestovanie či nie je problém na strane servera. Už týžden tu pozerám na fóre ako to riešili iný užívatelia a všetky návody ktoré som pochopil som vyskúšal.

Naozaj neviem ako odstrániť mrznutie/sekanie obrazu. Budem vám vďačný za každú konštruktívnu radu.
Ak som zaradil môj príspevok do nesprávnej sekcie, kľudne ho prehoďte tam kde má miesto.

Ďakujem a verím, že mi pomôžete.
Pekný večer.
mfpman
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 08.říjen 2019 - 21:51
satelitni prijimac: Dreamplex 8000

Re: Sekanie obrazu - pomoc

Příspěvek od mfpman »

Mozno nespravny cas v CB boxe (na sekundy)
Dreamplex 8000
Uživatelský avatar
Timeshock
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 20.prosinec 2008 - 12:29
satelitni prijimac: Dreambox 920 , Vu+Solo2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekanie obrazu - pomoc

Příspěvek od Timeshock »

a co na to oscam ty jako klient poskytovatel jako server vse je nastaveny ok ? Pokud ti pres kartu jde vse v pohode tak ...............
motor Stab HH120 ,Dreambox 920,Vu+Solo2 , HD-BOX AND-II XBMC , showbox vitamin 5000 HD

Chyba není v PC ale někde mezi židlí a PC a přesně tam kolikrát sedím :D
Uživatelský avatar
furko
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 677
Registrován: 21.březen 2006 - 18:57
Bydliště: Strážovské vrchy a okolie

Re: Sekanie obrazu - pomoc

Příspěvek od furko »

1. Vyhodiť CRB 350, vymeniť za novší typ, vyschnuté kondenzátori.
2. Zmeniť cardserver z CCcam na NewCS
romannitra
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 28.listopad 2009 - 18:35

Re: Sekanie obrazu - pomoc

Příspěvek od romannitra »

..No v prvom rade treba vylúčiť chybu toho cb350, zober na chatu iný prijímač a sleduj na ňom, ako sa to správa, ale ked ukazovatel kvality signálu zletí dole, tak je problém so signálom a treba zistiť či to robí prijímač alebo konvertor, káble a pod.Ale skôr tipujem na ten cb350, už to musí byť dedko.
zbyneksk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 27.únor 2015 - 20:26

Re: Sekanie obrazu - pomoc

Příspěvek od zbyneksk »

Začal bych tím, že si na chatu odvezu kartu a tam si vyzkouším jak to hraje.
Na druhou stranu, ty kondy budou za ty roky hyn
Uživatelský avatar
3skac11
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 22.prosinec 2011 - 15:10
Bydliště: SB City

Re: Sekanie obrazu - pomoc

Příspěvek od 3skac11 »

Ja by som zacal tym, ze ziadne karty na chatu nenosit, jedine zolikove a stravit cas bez bedni. \:D/
Odpovědět

Zpět na „AB Cryptobox 600HD , 600HD mini, 650 HD, 650 HDC, 652 HD Combo“