Audio přes HDMI

Fórum pre X-Trend ET 9x00

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
pfemir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.srpen 2011 - 22:34

Audio přes HDMI

Příspěvek od pfemir »

Zdravím všechny,
mám xtrend ET9100, image openPLi 8.3 a přes HDMI kabel připojen do TV. Vše fungovalo normálně. Předevčírem zapnu SAT a nejde zvuk. Zkoušel jsem restarty, různé image a stále nic. Jede jen obraz, ale zvuk ne. Analogový zvuk přes cinche funguje, jen přes HDMI ne. Je možné, že by tam odešlo něco v HW?
Pro úplnost, večer před byl výpadek proudu, jestli to s tím může souviset.

Díky za rady.
ctveraty
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 10.květen 2011 - 15:53

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od ctveraty »

Vyzkoušej druhý vstup HDMI...
pfemir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.srpen 2011 - 22:34

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od pfemir »

Myslíš na TV? To jsem samozřejmě zkoušel, je to stejné. Navíc netflix přehrávač mi normálně funguje (audio i video) na všech TV HDMI vstupech, to jsem také zkoušel. Televizí to není.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od mmiriboy »

A iný HDMI kábel si skúšal?
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od 9000peter »

Mne kedysi tiež robil šarapatu HDMI kábel a tam ho stačilo otočiť čo bol v tv tak do boxu.
Alebo ak máš možnosť pripojiť box na inú tv , monitor a ísť na to vylučovacou metódou.
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
pfemir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.srpen 2011 - 22:34

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od pfemir »

Zkoušel jsem i jiný kabel a nic.
Teď jsem ještě vypozoroval, že když zapínám ze standby, tak mi nenaběhne ani obraz, na TV mám hlášku "žádný signál". Analogové audio (přes cinch) jede. Musím vypnout úplně, pak obraz naběhne, ale audio stále jen přes cinch, přes HDMI ne.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od VTronik »

A nevypnul jsi si omylem downmix v nastaveních zvuku nebo neaktivoval multikanál v PCM? Pokud pustíš do TV zvuk ve formátu, který neumí, nebude hrát nic.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
pfemir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.srpen 2011 - 22:34

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od pfemir »

Ne, downmix jsem nevypnul, resp. zkoušel jsem obě varianty, tzn. downmix nebo průchozí. Navíc mám aktivní zvuk v MPEG, ne v AC3.
Multikanál v PCM je co?
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od VTronik »

Jsou image, kde je tato volba v nastavení zvuku. Viz obrázek níže. Pokud dám ANO, potom mi TV nehraje. Já to mám takto, protože mi dekodování zvuku dělá receiver, včetně vícekanálového zvuku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
pfemir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.srpen 2011 - 22:34

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od pfemir »

Já tam nic takového nemám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od mmiriboy »

Ale "Nastavenie zvuku", NIE! "Video výstup"!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od Spacer »

Prečo hľadáš problém v TV mi nie je jasné. Veď Xtrend 9100 je starý šrot. Priprav sa na to, že to odíde o chvíľu celé, veď kedy to bolo vyrobené?
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
pfemir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.srpen 2011 - 22:34

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od pfemir »

mmiriboy píše:Ale "Nastavenie zvuku", NIE! "Video výstup"!
Je mi jasné, že nastavení zvuku, taková trubka zase nejsem. Když se pozorně podíváš na ten můj obrázek, tak v záhlaví je "Nastaveni A/V". Je to společné menu pro nastavení audio a videa. V tomto skinu jiné nastavení audia není.
pfemir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.srpen 2011 - 22:34

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od pfemir »

Spacer píše:Prečo hľadáš problém v TV mi nie je jasné. Veď Xtrend 9100 je starý šrot. Priprav sa na to, že to odíde o chvíľu celé, veď kedy to bolo vyrobené?
Tak za prvé, nehledám problém v TV. Naopak, psal jsem, že TV je OK, že problém je v satelitu. A zadruhé, co by mi koupě nového sat přineslo navíc? Snad jedině 4K, které stejně nevyužiji, protože na to nemám TV a hlavně zdroj. Takže až "odíde", tak OK, koupím něco nového, ale zatím není důvod.
BTW, v tvém popisu vidím, že máš VU+Duo². To taky není zrovna fresh železo. Nejsou to s tím mím Xtrendem vrstevníci?
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od mmiriboy »

Po pravde X-trendy už majú výslnie slávy za sebou, toš, dnešná realita.
A je pravdou aj to, že nie každý má 4k TV (aj keď obsah 4k sa dá prehrávať aj na fullHD TV), ale podpora kódeku HEVC je zase iné kafe. Dnes je tento kódek preferovaný aj na mnohých download/upload serveroch a video nemusí mať "silou mocou" rozlíšenie v 4k. Dokonca operátor AntikSAT šíri cez sat svoje programy v HEVC kódeku.
T.j. popravde stb 4k má svoj význam v dnešnej dobe.

A ešte čosi k tomu nastaveniu audia. Nechcem sa dohadovať, ale pokiaľ ma pamäť neklame, tak nastavenie zvuku (viz. obr. od Vtronik) bolo aj na ET 10000, samozrejme na image OpenATV, iné image som nepoužíval.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
pfemir
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.srpen 2011 - 22:34

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od pfemir »

Souhlasím, že X-trend už má to nejlepší za sebou, taky už ho mám přes 10 let, ale dokud slouží ...
Ohledně 4K TV, strašně rád bych si ji pořídil, ale zatím nemám důvod. V 80% hledím na netflix nebo HBO max, 20% satelit. Na satelitu neznám žádný 4K kanál, na netflixu sice 4k je, ale to bych si musel platit nejvyšší tarif, takže jen to HBO max. A to není dostatečný důvod.
Myslel jsem si, že s příchodem HEVC, začne postupně přibývat 4K kanálů, ale nic. Takže jediný důvod abych pořídil novou TV je, že mi stávající doslouží. Ale to bych už šel asi rovnou do 8K.
Jinak ani HEVC není důvod pro update, protože na satelitu znám akorát ten AntikSAT, jak jsi psal, ale ten nesleduji a download servery už nepoužívám. A pokud by se mi přece jen dostalo do ruky něco v HEVC, tak mám ještě Formuler F4 Turbo a multimediální přehrávač, které HEVC podporují.

Ale to už jsme trochu OT, takže abychom se vrátili, ten obr. od VTronik znám, ten je na OpenTV a skinu MetrixHD, dříve jsem ho také používal. Teď už pár let jedu na OpenPLi, nyní konkrétně na 8.3 a tam je to takto dohromady (audio i video).

Pořád nevím jestli hledat chybu v HW nebo SW. Ale v SW jsem prolezl už snad všechno a v HW se až tak moc nevyznám, ale mám za to, že kdyby odešlo HDMI, tak nejde ani obraz. Navíc ten problém s nefunkčím obrazem při probuzení ze standby, bych řekl, že to je spíš SW problém. Ale kde to hledat ... ?
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od mmiriboy »

Jednoduché riešenie:
Urob si zálohu image a vyskúšaj nanovo flešnúť najnovšie image a hneď uvidíš, samozrejme po prvotných základných nastaveniach, či ten zvuk ide, alebo nie.
A keď pôjde zvuk, tak bol nejaký bug v tom starom image, v takomto prípade ti zostáva nastaviť toto nové image podľa seba nanovo, ručne. Zo zálohy iba ak, tak zoznam obľúbených programov a konfiguračné súbory oscamu.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
Spacer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 412
Registrován: 14.březen 2012 - 18:44

Re: Audio přes HDMI

Příspěvek od Spacer »

Jasne, že aj ja mám starú "hajtru" (aj keď luxusnú 8) ) a keď sa box odporučil, tak bolo našťastie viditeľné, ktoré kondíky treba vymeniť a funguje ďalej, ale keď aj mne na tom odíde zvuk zo dňa na deň, tak sa proste s tým zmierim, že už má na to proste nárok. Máš tam našťastie aj ty viac výstupov, tak môžeš využiť tie. Zbytočne nad tým maturovať, keď ceny nových boxov začínajú snáď od 60€.

Predpokladám, že si skúsil zapnúť aj tú HDMI pre-emfázu. Prípadne potom aj reštart boxu, aby sa vylúčilo všetko, možno aj úplne odpojiť od el. siete. Možno sa dozvieš ako ja, že už nenabehne vôbec.
... a nechal len zapojené HDMI - ostatné káble preč.
VU+Duo², Black Hole 3.0.9, skin Red Sea
Formuler Z7+, Android 7.0
AB IPBox TWO, Android TV 8.0
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 9x00“